Ela – Znane Osoby o Imieniu Ela

Ela jest imieniem, które występuje w wielu kulturach i językach. Jest to popularne imię dziewczynki, ale może być również używane jako męskie imię. Wiele znanych osób ma na imię Ela, a ich historie są interesujące i inspirujące. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.

Ela Bhatt – Indianka Walcząca o Prawa Pracownicze

Ela Bhatt jest indyjskim przedsiębiorcą społecznym, który walczy o prawa pracownicze. Urodziła się w 1933 roku w Gujarat. Po ukończeniu studiów prawniczych zajęła się działalnością charytatywną i została członkiem rady dyrektorów Banku Rozwoju Indii. W 1973 roku założyła SEWA (Self-Employed Women’s Association), organizację non-profit, która pomaga samozatrudnionym kobietom w Indiach. Od tego czasu Ela Bhatt aktywnie walczy o lepsze warunki pracy dla samozatrudnionych kobiet i popiera inicjatywy mające na celu poprawienie ich sytuacji życiowej.

Ela Weber – Modelka i Aktorka

Ela Weber jest polskim modelem i aktorką. Urodziła się w 1990 roku w Krakowie. Zaczynała swoje karierę jako modelka, po czym zaczęła grać w filmach i serialach telewizyjnych. Wystąpiła m.in. w takich produkcjach jak „Komisarz Alex”, „M jak miłość” czy „Barwy szczęścia”. Obecnie Ela Weber skupia się na swojej karierze aktorskiej i poza graniem regularnie pojawia się na okładkach magazynów modowych.

Ela Gandhi – Działaczka Społeczna

Ela Gandhi jest południowoafrykańskim działaczem społecznym i politykiem. Urodziła się w 1945 roku w Durbanie jako córka Mahatmy Gandhiego. Jako studentka Uniwersytetu Witwatersrand w Johannesburgu brała udział w protestach przeciwko apartheidowi. W latach 80-tych była aktywnym członkiem ANC (African National Congress). W 1994 roku została posłanką do parlamentu Republiki Południowej Afryki, gdzie pełni funkcję do dziś.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *