Dorota – Znane Osoby o Imieniu Dorota

Imię Dorota jest bardzo popularne w Polsce i na całym świecie. Jest to imię pochodzenia greckiego, które oznacza „dar” lub „dziedzictwo”. Istnieje wiele znanych osób o tym imieniu, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. Wśród nich są artyści, sportowcy, politycy i inne osoby publiczne.

Dorota Rabczewska – Piosenkarka

Dorota Rabczewska, znana również jako Doda, jest jedną z najbardziej znanych osób o imieniu Dorota. Jest ona polską piosenkarką popowo-rockową, autorką tekstów i producentem muzycznym. Jej debiutancki album „Diamond Bitch” ukazał się w 2006 roku i odniósł duży sukces. Od tego czasu wydała kilka innych albumów i singli, które stały się przebojami radiowymi. Dodatkowo była jurorką w programie telewizyjnym „Must Be the Music”.

Dorota Masłowska – Pisarka

Kolejną znaną osobą o imieniu Dorota jest Dorota Masłowska. Jest ona polskim pisarzem, autorem powieści i dramatów. Jej debiutancka powieść „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” ukazała się w 2003 roku i odniósł duży sukces. Książka ta była nominowana do Nagrody Nike i stała się bestsellerem. Masłowska napisała także kilka innych powieści oraz sztuk teatralnych.

Dorota Kania – Polityk

Kolejną znaną osobistością o imieniu Dorota jest Dorota Kania. Jest ona polskim politykiem, obecnie pełni funkcję posłanki do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Wcześniej była posłanką do Sejmu RP oraz członkini rady miasta Warszawy. Kania aktywnie angażuje się w sprawy dotyczace edukacji oraz praw kobiet.

Dorota Gardias – Prezenterka Telewizyjna

Ostatnią znaną osobistościom o imieniu Dorota jest Dorota Gardias. Jest ona polskim prezenterem telewizyjnym, dziennikarkiem i modelkom. Pracowała dla stacji telewizyjnych takich jak TVN czy Polsat News oraz prowadzi programy rozrywkowe m.in „Pytanie na Śniadanie” czy „Taniec z Gwiazdami”. Gardias jest także ambasadorkom marki L’Oreal Paris.

3/5 - (1 vote)

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *