Dominika – znane osoby

Imię Dominika jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to imię pochodzenia łacińskiego, oznaczające „panujący” lub „król”. Imię to nosi wielu sławnych ludzi, którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach.

Dominika Cibulkova

Dominika Cibulkova jest słowacką tenisistką, która urodziła się 6 maja 1989 roku. Została profesjonalną tenisistką w 2004 roku i od tego czasu osiągnęła wiele sukcesów. W 2014 roku została sklasyfikowana na 4 miejscu rankingu WTA, a także zdobyła tytuł mistrzyni WTA w singlu. Oprócz tego ma na swoim koncie kilka innych tytułów i trofeów.

Dominika Gwit

Dominika Gwit jest polskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Urodziła się 8 marca 1988 roku i od tego czasu zagrała w wielu produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych. Najbardziej znanymi jej produkcjami są „Komisarz Alex”, „M jak miłość” oraz „Barwy szczęścia”. Oprócz aktorstwa Dominika Gwit jest także piosenkarką i autorką tekstów.

Dominika Paleta

Dominika Paleta jest meksykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Urodziła się 28 października 1979 roku i od tego czasu zagrała w wielu produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych. Najbardziej znanymi jej produkcjami są „La Reina del Sur”, „El Señor de los Cielos” oraz „La Doña”. Oprócz aktorstwa Dominika Paleta jest także modelką i prezenterką telewizyjną.

Dominika Szostak

Dominika Szostak jest polskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Urodziła się 5 stycznia 1990 roku i od tego czasu zagrała w wielu produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych. Najbardziej znanymi jej produkcjami są „Na dobre i na złe”, „Rodzinka.pl” oraz „Klan”. Oprócz aktorstwa Dominika Szostak jest także piosenkarką, autorką tekstów oraz prezenterką telewizyjną.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *