Danuta – Znane Osoby o tym Imieniu

Imię Danuta jest bardzo popularne w Polsce i na całym świecie. Jest to imię pochodzenia słowiańskiego, które oznacza „dar Boży”. Istnieje wiele znanych osób o tym imieniu, które odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach. W niniejszym artykule przyjrzymy się najbardziej znanym osobom noszącym to imię.

Danuta Szaflarska

Danuta Szaflarska (1915-2014) była polską aktorką filmową i teatralną. Urodziła się w Warszawie i ukończyła Państwowe Liceum Dramatyczne w Warszawie. Występowała w ponad 100 filmach, a także w licznych spektaklach teatralnych. Była laureatką Nagrody Państwowej I stopnia oraz Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Danuta Stenka

Danuta Stenka (ur. 1965) jest polską aktorką filmową i teatralną. Urodziła się w Krakowie i ukończyła Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie. Występowała w licznych produkcjach telewizyjnych, filmach i spektaklach teatralnych. Zdobyła m.in. nagrodę dla Najlepszej Aktorki na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz nagrodę dla Najlepszej Aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlovych Varach.

Danuta Wałecka

Danuta Wałecka (ur. 1945) jest polskim prawnikiem specjalizującym się w prawie międzynarodowym i europejskim. Urodziła się we Wrocławiu i ukończyła Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Jagielloński. Pracowała jako adwokat, profesor uniwersytecki oraz członek Trybunału Konstytucyjnego RP.

Danuta Holecka

Danuta Holecka (ur. 1951) jest polskim politologiem, publicystką i dziennikarką radiowo-telewizyjną. Urodziła się we Wrocławiu i ukończyła Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Jagielloński. Pracowała jako redaktor naczelna magazynu „Polityka” oraz prezes Fundacji im. Stefana Batorego.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *