Dalia – Znane Osoby o Imieniu Dalia

Imię Dalia jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego, które oznacza „dawny słup” lub „słup wody”. Wiele znanych osób ma to imię i wykorzystuje je do swojej kariery.

Dalia Ibelhauptaite

Dalia Ibelhauptaite jest litewską aktorką, która urodziła się w Wilnie. Wystąpiła w kilku filmach, takich jak „Kobieta z Wilna”, „Litwa: Historia i teraźniejszość” oraz „Czas na miłość”. Jest również znaną postacią w świecie mody i ma swoje własne marki odzieżowe.

Dalia Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė jest prezydentem Litwy od 2009 roku. Urodziła się w Vilnius i była pierwszym kobiecym prezydentem tego kraju. Przed objęciem urzędu była ministrem finansów i pełniła funkcję dyrektora generalnego Banku Litwy. Była również członkiem Rady Europejskiej.

Dalia Rabin

Dalia Rabin jest izraelskim politykiem i córką Yitzhak Rabin, byłego premiera Izraela. Jest członkiem Partii Pracy i byłym ministrem obrony Izraela. Obecnie jest przewodniczącym Fundacji Yitzhak Rabin, która promuje pokojowe relacje między Izraelem a Palestyną.

Dalia Itzik

Dalia Itzik jest izraelskim politykiem i byłym przewodniczącym Knesetu (parlamentu). Urodziła się w Tel Awiwie i była pierwszym kobiecym przewodniczącym Knesetu. Była również ministrem edukacji, gospodarki i spraw wewnętrznych.

Dalia Mogahed

Dalia Mogahed jest amerykańskim ekspertem ds. muzułmańskich społeczeństw i autorem bestsellerowego tytułu „Who Speaks for Islam? What a Billion Muslims Really Think”. Jest również członkiem rady doradczej prezydenta Baracka Obamy ds. religii i dialogu międzykulturowego.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *