Imię Chloe w książkach, filmach i piosenkach

Chloe jest imieniem, które od lat pojawia się w różnych dziełach literackich, filmowych i muzycznych. Jest to imię łacińskiego pochodzenia, oznaczające „zieloną roślinę” lub „młodą wegetariankę”. Imię Chloe jest bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a także w innych krajach anglojęzycznych.

Książki

Chloe jest często używane jako imię głównego bohatera w różnych powieściach. Na przykład, w powieści „The Sisterhood of the Traveling Pants” autorstwa Ann Brashares, głównym bohaterem jest Chloe, młoda dziewczyna z Nowego Jorku. Inne książki z postacią o tym imieniu to „Chloe Does Yale” autorstwa Natalie Standiford oraz „Chloe and the Lion” autorstwa Mac Barnett.

Filmy

Wiele filmów ma postać o imieniu Chloe. Najbardziej znanym przykładem jest Chloe Sullivan z serialu telewizyjnego „Smallville”. Inne filmy z postacią o tym imieniu to „Chloe” (2009) z Julianne Moore i Liamem Neesonem oraz „Chloe and Theo” (2015) z Dakota Johnson i Mirandou Richardson.

Piosenki

Istnieje wiele piosenek osobistych o imieniu Chloe. Jedna z najbardziej znanych to utwór „Chloe (You’re The One I Want)” autorstwa grupy Allstar Weekend. Inne piosenki o tym imieniu to „Chloe (You’re The One I Love)” autorstwa grupy The Cab oraz „Chloe (You’re The One That I Need)” autorstwa grupy Boys Like Girls.

Jak widać, imię Chloe jest szeroko reprezentowane w różnych dziełach literackich, filmowych i muzycznych. Jest to piękne i uniwersalne imię, które może być noszone przez dziewczynki na całym świecie.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *