Bożena – znane osoby o tym imieniu

Imię Bożena jest bardzo popularne w Polsce. Jest to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego, które oznacza „błogosławiona” lub „błogosławiony”. W ciągu wielu lat istnienia tego imienia, wykształciło się wiele znanych osób noszących je. Oto kilka z nich.

Bożena Szroeder

Bożena Szroeder jest polską aktorką i piosenkarką. Urodziła się w Warszawie w roku 1945 i od dziecka interesowała się sztukami scenicznymi. Po ukończeniu studiów na Akademii Teatralnej w Warszawie, zaczęła grać w teatrze i filmach. Zagrała również w kilku serialach telewizyjnych, takich jak „Klan” czy „M jak miłość”. Współpracowała również z polskimi artystami muzycznymi, takimi jak Grzegorz Turnau i Kayah.

Bożena Keff

Bożena Keff jest polskim malarzem i ilustratorem. Urodziła się w Krakowie w roku 1951 i od dziecka interesowała się sztukami plastycznymi. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie specjalizowała się w malarstwie i ilustracji. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz publikowane na okładkach książek i czasopism.

Bożena Adamek

Bożena Adamek jest polskim historykiem sztuki. Urodziła się w Gdańsku w roku 1956 i od dziecka interesowała się historią sztuki. Ukończyła Uniwersytet Gdański, gdzie specjalizowała się w historii sztuki nowożytnej. Pracowała również jako kurator muzeum oraz redaktor czasopisma poświęconego historii sztuki.

Bożena Dykiel

Bożena Dykiel jest polskim pisarzem i poetką. Urodziła się we Wrocławiu w roku 1962 i od dziecka interesowała się literaturą. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski, gdzie specjalizowała się w literaturze pięknej. Jej twórczość bywa porównywana do twórczości Wisławy Szymborskiej oraz Czeslawa Miłosza.

Podsumowanie

Jak widzimy, imię Bożena może nosić naprawdę utalentowana osoba! Od aktorek po poetki, Bożeny mają dużo do zaproponowania swojemu otoczeniu – co sprawia, że ​​samo imię staje się coraz bardziej popularne.

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *