Zdrobnienia imienia Bożena

Imię Bożena jest bardzo popularne w Polsce. Jest to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego, które oznacza „bogini” lub „błogosławiona”. Imię to ma wiele zdrobnień, które są używane przez rodziców i bliskich do okazywania miłości i czułości dziecku o tym imieniu.

Najpopularniejsze zdrobnienia imienia Bożena

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Bożena są: Bożenka, Bożeneczka, Bożenka, Bożenusia, Bożenunia, Bożenka, Bożenko, Bożenuszek i inne. Wszystkie te zdrobnienia są uważane za bardzo urocze i czułe. Są one często używane przez rodziców i bliskich do okazywania miłości i czułości dziecku o tym imieniu.

Inne zdrobnienia imienia Bożena

Innymi zdrobnieniami imienia Bożena są: Bocianka, Bocianeczka, Bocianko, Bocianusia, Bocianunia, Bocianka, Bocianuszek i inne. Te zdrobnienia są równie popularne jak poprzednie i równie urocze. Są one często używane przez rodziców i bliskich do okazywania miłości i czułości dziecku o tym imieniu.

Podsumowanie

Imię Bożena ma wiele pięknych i uroczych zdrobnień. Najpopularniejsze to: Bozenka, Bocianka itd. Wszystkie te zdrobnienia są uważane za bardzo urocze i czułe. Są one często używane przez rodziców i bliskich do okazywania miłości i czułości dziecku o tym imieniu.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *