Bogna – Znane Osoby o Imieniu Bogna

Imię Bogna jest bardzo popularne w Polsce i na całym świecie. Jest to imię pochodzenia słowiańskiego, które oznacza „bogini” lub „boginie”. Wielu znanych ludzi ma to imię, a my postaramy się przybliżyć kilka z nich.

Bogna Sworowska

Bogna Sworowska jest polską aktorką filmową i teatralną. Urodziła się w Warszawie w roku 1962. Wystąpiła w wielu filmach i serialach, takich jak „Komisarz Alex”, „M jak miłość” czy „Na dobre i na złe”. Jest laureatką nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz dwukrotnie nominowaną do Orłów – polskich nagród filmowych.

Bogna Kicinska

Bogna Kicinska jest polskim piosenkarzem i autorem tekstów. Urodziła się w roku 1983 w Warszawie. Jej debiutancki album „Tylko dla Ciebie” ukazał się w roku 2006 i odniósł duży sukces. W 2008 roku otrzymała nagrodę Fryderyk za Najlepszy Album Pop Roku 2007. Obecnie koncertuje i tworzy nowe utwory.

Bogna Szymczak

Bogna Szymczak jest polskim aktorem filmowym i teatralnym. Urodziła się w roku 1975 w Warszawie. Wystąpiła m.in. w takich produkcjach jak „Komisarz Alex”, „M jak miłość” czy „Na dobre i na złe”. Jest laureatką nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz dwukrotnie nominowaną do Orłów – polskich nagród filmowych.

Bogna Bartosz

Bogna Bartosz jest polskim pisarzem, scenarzystą i reżyserem filmowym. Urodził się w roku 1972 we Wrocławiu. Jego debiutanckim filmem był obraz pt. „Dzieciaki z Alaski” (2002). W swojej twórczości skupia się głównie na tematach społecznych oraz problemach młodych ludzi.

Bogna Rynio

Bogna Rynio jest polskim malarzem, rysownikiem i grafikiem urodzonym w roku 1978 we Wrocławiu. Jej prace prezentowały m.in.: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Galeria Arsenał we Lwowie czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *