Blanka – znane osoby noszące to imię

Imię Blanka jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to imię, które kojarzy się z silnymi i odważnymi kobietami, które są w stanie pokonać wszelkie przeszkody. Wiele znanych osób noszących to imię ma swoje historie sukcesu, które można uczyć się od nich.

Blanka Vlašić

Blanka Vlašić jest chorwackim skoczkiem wzwyż, który jest dwukrotnym mistrzem świata i trzykrotnym mistrzem Europy. Została również pierwszym Chorwatem, który zdobył medal olimpijski w tej dyscyplinie sportu. Jest także pierwszym Chorwatem, który zdobył tytuł mistrza świata w skokach wzwyż. Blanka jest również ambasadorem dobrej woli UNICEF-u.

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska jest polskim pisarzem i autorką bestsellerowych powieści erotycznych. Jej najbardziej znana powieść to „365 dni”, która była adaptacją filmową i stała się międzynarodowym hitem. Jej inne powieści to „Kolekcja Aniołów” oraz „Księga Grzechu”. Blanka jest również twórczynią serii podcastów o tematyce erotycznej.

Blanka Kostova

Blanka Kostova jest bułgarskim aktorem i reżyserem filmowym. Zadebiutowała na dużym ekranie w roku 2008 filmem „The World Is Big and Salvation Lurks Around the Corner”. Od tego czasu jej filmy były prezentowane na festiwalach filmowych na całym świecie, a ona sama otrzymała kilka nagród. Ostatnio Blanka napisała i wyreżyserowała film „The Father”, który miał premierę na festiwalu filmowym Sundance.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *