Berenika – znane osoby o tym imieniu

Imię Berenika jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to połączenie imion Ber i Erika, które oznaczają „potężny” i „władca”. Imię to ma również swoje źródło w starożytnym języku greckim, gdzie oznacza „zwycięstwo”. Osoby noszące to imię są zazwyczaj silne, odważne i nieustraszone.

Berenika Kowalska

Berenika Kowalska jest polskim aktorem filmowym i teatralnym. Urodziła się w Warszawie w roku 1980. Wystąpiła w kilku filmach, takich jak „Kobieta z piasku”, „Czerwony pająk” oraz „Droga do domu”. W 2017 roku otrzymała nominację do Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni za swoją rolę w filmie „Kobieta z piasku”.

Berenika Miszczuk

Berenika Miszczuk jest polskim pisarzem i autorką powieści młodzieżowych. Urodziła się w Warszawie w roku 1984. Jej pierwsza powieść pt. „Szepty słońca” ukazała się w 2008 roku i od tego czasu napisała kilka innych bestsellerów, takich jak „Czarownica z Portobello” czy „Tajemnice lasu”. Jej książki są przekładane na kilka języków i doceniane przez czytelników na całym świecie.

Berenika Kohoutová

Berenika Kohoutová jest czeskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Urodziła się w Pradze w roku 1982. Wystapiła w kilku popularnych serialach telewizyjnych, takich jak „Ucho prezesa”, „Vyprávíme si pravdu” oraz „Policjanci z Miami Beach”. W 2016 roku otrzymała nominację do Czeskiego Lwa dla Najlepszej Aktorki za swoje role w serialu telewizyjnym „Ucho prezesa”.

Berenika Schmitz

Berenika Schmitz jest niemieckim modelem i aktorką filmową. Urodziła się we Frankfurcie nad Menem w roku 1988. Wystapiła w kilku filmach, takich jak „Wielki skok”, „Zabij mnie łagodnie” oraz „Gorzkie łzy miasta Berlin”. W 2014 roku otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej za swoje role w filmie „Gorzkie łzy miasta Berlin”.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *