Astrid: Kto jest kim?

Astrid to imię, które występuje w różnych kulturach i jest uważane za piękne i unikalne. Jest to imię niemieckie, które oznacza „boska potęga” lub „bogini”. Imię Astrid jest bardzo popularne w Europie, szczególnie w Skandynawii. W Stanach Zjednoczonych imię Astrid jest coraz bardziej popularne, a wielu znanych ludzi ma to imię.

Jedną z najbardziej znanych osób o imieniu Astrid jest Astrid Lindgren, szwedzka pisarka i autorka dziecięcych książek. Jej najsłynniejsza książka to „Pippi Pończoszanka”, która stała się międzynarodowym bestsellerem. Inne jej dzieła obejmują „Królowej Śniegu”, „Braci Lwie Serce” i „Mio, mój Mio”.

Inna znana osoba o imieniu Astrid jest Astrid Kirchherr, niemiecka fotografka i artystka. Była ona członkiem grupy muzycznej The Beatles i przyjaciółką Johna Lennona. Przyczyniła się do tworzenia ich charakterystycznego stylu ubioru i fryzury.

Kolejna znana osoba o imieniu Astrid to Astrid Berges-Frisbey, francusko-hiszpańska aktorka. Wystąpiła w takich filmach jak „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „I Origins” i „The Sea of Trees”.

Ostatnia znana osoba o imieniu Astrid to Astrid Smeplass, norweska piosenkarka popowa. Wystąpiła na Eurowizji 2016 i ma kilka hitów na liście przebojów w Norwegii.

Podsumowanie

Astrid to piękne i unikalne imię pochodzenia niemieckiego oznaczajace „boską potęgę” lub „bogini”. Jest ono coraz bardziej popularne na całym świecie i noszone przez wielu znanych ludzi, takich jak Astrid Lindgren, Astrid Kirchherr, Astrid Berges-Frisbey oraz Astrid Smeplass.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *