Imiona na wesoło: Co oznacza śmieszne znaczenie imienia Astrid?

Astrid to piękne imię, które pochodzi z języka staronordyckiego i oznacza „bogini” lub „boska siła”. Jednak istnieje również inne, bardziej śmieszne znaczenie tego imienia. W niektórych językach Astrid może oznaczać „głupią dziewczynę” lub „dziewczynę, która ma głupi uśmiech”.

Najbardziej znanym przykładem tego śmiesznego znaczenia imienia Astrid jest norweski film pt. „Astrid og Gøril” (Astrid and Gøril). Film opowiada o dwóch dziewczynach, które są do siebie bardzo podobne, ale mają odmienne charaktery. Gøril jest inteligentna i ambitna, a Astrid jest głupia i leniwa. Film pokazuje, jak obie dziewczyny muszą sobie poradzić w trudnych sytuacjach.

Innym przykładem śmiesznego znaczenia imienia Astrid jest norweska kreskówka pt. „Astrid og de Andre” (Astrid and the Others). Kreskówka opowiada o grupce przyjaciół, w tym o Astridzie, która jest najgłupsza ze wszystkich. Ona często popełnia błędy i robi głupie rzeczy, co powoduje śmiech widzom.

Podsumowanie

Imię Astrid ma piękne staronordyckie pochodzenie i oznacza „bogini” lub „boską siłę”. Jednak istnieje również inne, bardziej śmieszne znaczenie tego imienia – w niektórych językach może ono oznaczać „głupią dziewczynę” lub „dziewczynę, która ma głupi uśmiech”. Przykłady takich interpretacji można zobaczyć w norweskim filmie pt. „Astrid og Gøril” oraz w norweskiej kreskówce pt. „Astrid og de Andre”.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *