Ariana – znane osoby o tym imieniu

Imię Ariana jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to imię pochodzenia greckiego, oznaczające „świętą” lub „świętą dziewicę”. Imię to nosi wielu sławnych ludzi, od aktorów i piosenkarzy po sportowców i polityków.

Ariana Grande

Ariana Grande jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów i aktorką. Zasłynęła dzięki swojej roli w serialu Nickelodeon Victorious. Od tamtej pory jej kariera muzyczna rozwinęła się w niesamowitym tempie. Jej albumy My Everything i Dangerous Woman stały się międzynarodowymi sukcesami, a jej single takie jak „Problem”, „Break Free” i „No Tears Left To Cry” stały się przebojami na całym świecie.

Ariana Huffington

Ariana Huffington jest greckim-amerykańskim autorem, redaktorem i politykiem. Jest założycielką The Huffington Post, pierwszej globalnej platformy internetowej do dyskusji na temat wiadomości, polityki i kultury. W 2016 roku została nominowana do Nagrody Nobla za Pokój za swoje działania na rzecz promocji dialogu między narodami.

Ariana Berlin

Ariana Berlin jest amerykańskim gimnastyczką artystyczną. Zasłynęła dzięki swoim występom na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, gdzie zdobyła brązowy medal drużynowo oraz srebrny medal indywidualnie. Po powrocie do domu Ariana była honorowanym gościem prezydenta USA Baracka Obamy.

Ariana Miyamoto

Ariana Miyamoto jest japońsko-afroamerykańskim modelem i Miss Universe Japan 2015. Była pierwszym czarnoskórym Miss Universe Japan w historii. Urodziła się w Japonii, ale jej matka pochodzi z USA. Przez całe życie Ariana walczy o równouprawnienie mieszkańców Japonii pochodzenia afroamerykańskiego.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *