Apolonia – Znane Osoby o Imieniu Apolonia

Apolonia jest imieniem, które od wieków było używane przez ludzi na całym świecie. Jest to imię pochodzenia greckiego, które oznacza „dobro” lub „piękno”. W ciągu wieków wielu znanych ludzi nosiło to imię, a następujące osoby są tylko kilkoma z nich.

1. Apolonia Kotero

Apolonia Kotero jest amerykańską aktorką, piosenkarką i producentem filmowym. Urodziła się w Meksyku i wystąpiła w takich filmach jak „Purple Rain” i „The Last Dragon”. Była również członkiem grupy muzycznej Prince and The Revolution. Poza tym napisała kilka piosenek dla innych artystów, takich jak Madonna i Cyndi Lauper.

2. Apolonia Szeliga

Apolonia Szeliga jest polskim malarzem i grafikiem. Urodziła się w Krakowie i studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej prace są prezentowane na licznych wystawach sztuki na całym świecie, a jej obrazy można zobaczyć w muzeach i galeriach sztuki w Polsce i za granicą.

3. Apolonia Nowicka

Apolonia Nowicka była polskim poetką, autorką powieści i eseistką. Urodziła się w Warszawie i studiowała literaturę na Uniwersytecie Warszawskim. Jej twórczość skupia się głównie na tematach społecznych, takich jak feminizm, rasizm i homofobia. Napisała kilka powieści, które zostały przetłumaczone na kilka języków.

4. Apolonia Kostrzewska

Apolonia Kostrzewska była polskim pisarzem science fiction i fantasy oraz scenarzystką filmową. Urodziła się w Warszawie i studiowała literaturę na Uniwersytecie Warszawskim. Napisała kilka powieści science fiction oraz scenariusze do kilku filmów fabularnych.

5. Apolonia Skrzeszewska

Apolonia Skrzeszewska była polskim malarzem abstrakcyjnym i grafikiem urodzonym w Krakowie. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a jej prace są prezentowane na licznych wystawach sztuki na całym świecie.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *