Angelika – Kto jest kim?

Angelika to imię, które występuje w wielu kulturach i jest bardzo popularne. Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego, oznaczające „anioł” lub „anioł stróż”. Wiele znanych osób nosi to imię, a każda z nich ma swoją unikalną historię.

Angelika Kauffmann

Angelika Kauffmann była szwajcarskim malarzem i rzeźbiarzem urodzonym w 1741 roku. Była jednym z najbardziej utalentowanych artystów epoki baroku i jednym z pierwszych członków Royal Academy of Arts w Londynie. Jej prace są dziś cenione na całym świecie i można je oglądać w muzeach na całym świecie.

Angelika Merkle

Angelika Merkle była kanclerzem Niemiec od 2005 do 2018 roku. Była pierwszym kobietą na tym stanowisku i jednocześnie pierwszym kanclerzem pochodzenia katolickiego od czasów Konrada Adenauera. Przez 13 lat pełniła funkcję kanclerza, a jej polityka skupiała się na integracji europejskiej oraz na poprawieniu relacji między Niemcami a ich sąsiadami.

Angelika Kirchschlager

Angelika Kirchschlager to austriacka śpiewaczka operowa urodzona w 1967 roku. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody ECHO Klassik oraz Nagrody Grammy. Występuje na scenach operowych na całym świecie i jest uważana za jedną z najwybitniejszych mezzosopranistek naszych czasów.

Angelika Magdalene Goetze

Angelika Magdalene Goetze była niemieckim pisarzem urodzonym w 1820 roku. Była autorką kilku powieści, opowiadań i poematów, a także tłumaczeniami dzieł literackich innych autorów. Jej twórczość skupia się głównie na tematach społecznych i religijnych, a jej prace są cenione do dziś.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *