Amelia – Znane Osoby o tym Imieniu

Imię Amelia jest bardzo popularne wśród kobiet na całym świecie. Jest to imię pochodzenia germańskiego, oznaczające „siła” lub „potęga”. Wielu znanych ludzi ma to imię, a następujący artykuł przedstawia kilka z nich.

Amelia Earhart

Najbardziej znana osoba o imieniu Amelia jest Amelia Earhart, pierwsza kobieta, która poleciała samolotem przez Atlantyk. Urodziła się 24 lipca 1897 roku w Atchison w stanie Kansas i była córką lekarza i jego żony. Była pierwszym człowiekiem, który poleciał samolotem przez Atlantyk i pierwszym człowiekiem, który poleciał samolotem solo przez Atlantyk. Zaginęła podczas swojej trzeciej próby okrążenia Ziemi w 1937 roku. Jej postać jest szeroko uznawana za symbol odwagi i determinacji.

Amelia Bloomer

Kolejna znana osoba o imieniu Amelia to Amelia Bloomer, amerykańska dziennikarka i feministka urodzona 8 maja 1818 roku w Nowym Jorku. Była redaktorem gazety The Lily, pierwszej gazety feministycznej w Stanach Zjednoczonych. Była również aktywnym działaczem na rzecz praw kobiet i walczyła o prawo do głosowania dla kobiet. Jej nazwa jest również używana do opisania rodzaju spodni noszonego przez kobiety w XIX wieku.

Amelia Boynton Robinson

Inna znana osoba o imieniu Amelia to Amelia Boynton Robinson, amerykańska działaczka na rzecz praw obywatelskich urodzona 15 sierpnia 1911 roku w Alabamie. Była aktywnym działaczem na rzecz praw obywatelskich i walczyła o prawo do głosowania dla Afroamerykanów. Była także jednym z organizatorów Marszu Selmy-Montgomery w 1965 roku, co doprowadziło do uchwalenia Ustawy o Prawach Wyborczych.

Amelia Vega

Ostatnia znana osoba o imieniu Amelia to Amelia Vega, dominikańska modelka i Miss Universe 2003 urodzona 7 listopada 1984 roku w Santo Domingo. Wygrała Miss Universe 2003 i była pierwsza Dominikanką, która zdobywa ten tytuł. Po jej sukcesie stała się twarzą marki modowej L’Oréal Paris oraz ambasadorką UNESCO.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *