Alia – znane osoby noszące to imię

Imię Alia jest bardzo popularne wśród znanych osób. Jest to imię arabskie, które oznacza „wysokiego” lub „wyższego”. Wiele sławnych osób nosi to imię, a każda z nich ma swoje własne unikalne cechy i osiągnięcia.

Alia Bhatt

Alia Bhatt jest indyjską aktorką filmową, producentką i piosenkarką. Urodziła się 15 marca 1993 roku w Bombaju. Zadebiutowała w 2012 roku w filmie Student of the Year. Od tego czasu jej kariera nabrała tempa i zagrała w kilku innych filmach, takich jak Highway, 2 States, Humpty Sharma Ki Dulhania i Udta Punjab. Otrzymała również nagrodę Filmfare dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za swoje role w filmach Raazi i Gully Boy.

Alia Shawkat

Alia Shawkat jest amerykańskim aktorem, reżyserem i scenarzystą. Urodziła się 18 kwietnia 1989 roku w Riverside w Kalifornii. Zadebiutowała w 2001 roku w serialu telewizyjnym State of Grace. Następnie pojawiła się w serialu Arrested Development, gdzie gra postać Maeby Fünke. Wystąpiła również w filmach takich jak The Final Girls, Green Room i Duck Butter.

Alia Atkinson

Alia Atkinson jest jamajskim pływakiem specjalizującym się w stylu dowolnym. Urodziła się 16 listopada 1987 roku na Jamajce. Zadebiutowała na międzynarodowej scenie sportowej podczas Igrzysk Panamerykańskich 2007 roku, gdzie zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Następnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich 2008 roku oraz Igrzyskach Paralimpijskich 2016 roku.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *