Agnieszka – znane osoby

Agnieszka to imię, które jest bardzo popularne w Polsce. Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego, oznaczające „czysta” lub „święta”. W Polsce istnieje wiele znanych osób noszących to imię, a wśród nich są artyści, sportowcy i politycy.

Agnieszka Radwańska – tenisistka

Agnieszka Radwańska jest jedną z najbardziej znanych polskich tenisistek. Urodziła się w 1989 roku i od tamtej pory stała się jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Zdobyła wiele turniejów WTA Tour, w tym trzy turnieje główne: Indian Wells Masters (2011), Rogers Cup (2017) i Eastbourne International (2015). Jest także pierwszym polskim tenisistką, która dotarła do finału Wimbledonu (2012).

Agnieszka Holland – reżyserka

Agnieszka Holland jest uznawaną na całym świecie reżyserką filmową i telewizyjną. Urodziła się w 1948 roku i od tamtej pory jej filmy były nominowane do licznych nagród, w tym do Oscara i Złotego Globu. Jej najbardziej znane filmy to „Europa Europa” (1990), „Olivier, Olivier” (1992) oraz „In Darkness” (2011).

Agnieszka Chylińska – piosenkarka

Agnieszka Chylińska jest polską piosenkarką rockową i autorką tekstów. Urodziła się w 1972 roku i od tamtej pory stała się jednym z najbardziej znanych polskich artystów muzycznych. Występowała w kilku grupach muzycznych, ale jej największe sukcesy przypadają na okres jej solowej kariery. Jej najbardziej znane utwory to „Nienawiść” (2003), „Kocham Cię Kochanie Moje” (2005) oraz „Zanim Pójdę” (2008).

Agnieszka Kaczorowska – aktorka

Agnieszka Kaczorowska jest polskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Urodziła się w 1978 roku i od tamtej pory stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego kina. Wystapiła m.in. we „Wszystko co kocham” (2009), „Ranczu” (2010) oraz „Pitbullu” (2014). Ostatnio można było ją ogladać w serialu „Na dobre i na zle”.

Oceń

Czytaj więcej o tym imieniu

Napisz co sądzisz o tym imieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *