Wybór imienia

Wybór imienia dla dziecka wbrew pozorom nie jest taką prostą sprawą. Teoretycznie nie ma żadnych wyznaczników, które mogłyby pomóc nam w podjęciu odpowiedniej decyzji, jednak bardzo często kierujemy się modą – wybierając imiona, które aktualnie są popularne, tradycjami w rodzinie, coraz rzadziej natomiast względami religijnymi.

Istotna jest także nasza intuicja, zwłaszcza gdy jesteśmy świadomi tego, jak ogromne znaczenie ma imię dla noszącej jej osoby i jak silnie jest ona z nim zintegrowana. Dlatego wielu z nas wybór imienia dla dziecka poprzedza przeglądaniem zbiorów imion, opisów charakteru noszących je osób, ich podejścia do życia itp.

Co ciekawe, obserwując osoby noszące to samo imię, bardzo często dochodzimy do wniosku, że mają one podobne zainteresowania, podobnie odbierają rzeczywistość, obdarzone są podobną wrażliwością i podobnymi cechami. Wprawdzie nie potwierdzono tego naukowo (naukowcy mają przecież wiele poważniejszych spraw na głowie), jednak uważny obserwator otoczenia bez problemu to zauważy. Jest to więc kolejny czynnik przemawiający za tym, że wybór imienia dla naszej pociechy warto naprawdę dobrze przemyśleć.

Add Comment